INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Informacje duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna

02.05.2021

• W tym tygodniu w liturgii: Pn. NMP Królowej Polski, Msze Św. Jak w Nd. O 10.00 Msza Św. W intencji Ojczyzny, Wt. Św. Floriana, Cz. Św. Filipa i Jakuba App., Sb. Św. Stanisława, bp., m., głównego patrona Polski i archidiecezji lubelskiej.

• Dziś I Nd m-ca. Zmiana tajemnic różańcowych. W tym tyg. I Czwartek i Piątek miesiąca. Spowiedź od 17.30.

• Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie na 18.00, w niedziele na 16.00.

• We środę po nabożeństwie majowym zapraszamy na spotkanie Grupy O. Pio.

• Rozpoczynamy dziś akcję Caritas „Nadzieja Radości”. Przez cały miesiąc można złożyć of. na ten cel do puszki stojącej na bocznym ołtarzu.

• W zakrystii jest prasa katolicka: „Mały Gość Niedzielny”, „Gość Niedzielny”, „Niedziela”. Prosimy o zainteresowanie.

• Wszystkim goszczącym w naszej wspólnocie parafialnej i parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i takiegoż tygodnia.​​​​

Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał!

Kochani! Święta Wielkanocne to czas w którym skupia się całe nasze życie. To były Trzy Dni, które na zawsze wstrząsnęły światem. W tych Dniach zawiera się zwycięstwo życia nad śmiercią, dobra nad złem, miłości nad nienawiścią. Te dni, a zwłaszcza Poranek Wielkanocny dał światu nadzieję. Pragnę Wam życzyć Kochani aby radość Wielkanocnego Poranka przyniosła Wam Pokój, Miłość i Nadzieję! Niech Zmartwychwstały Chrystus opromienia Wasze życie blaskiem i potęgą Swojej Miłości! Niech Wam błogosławi i obdarza potrzebnymi Łaskami! Życzę błogosławionych, zdrowych, spokojnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Ks. Dariusz Ziółkowski

Proboszcz parafii pw. Św. Mikołaja

w Zakrzówku

KUL zaprasza na studia. Wirtualne Dni Otwarte - KULuary Kierunków

„Wspólnota wiedzy – Razem ku mądrości” to hasło towarzyszące tegorocznej kampanii rekrutacyjnej. Pierwszym wydarzeniem w ramach kampanii będą KULuary Kierunków – prezentacja blisko 50 kierunków, jakie można studiować na KUL. Termin 14-16 kwietnia br., online, g. 13. Transmisja live za pośrednictwem kanału Youtube KULstudia oraz mediów społecznościowych. W ofercie studiów KUL proponuje kształcenie na blisko 50 kierunkach. Nowością jest położnictwo - studia stacjonarne I stopnia oraz dietetyka w Filii KUL w Stalowej Woli, gdzie w planach jest również uruchomienie nauk o rodzinie, administracji oraz bezpieczeństwa narodowego. Oferta ma być aktualizowana po 5 maja br. Serdecznie zapraszamy maturzystów oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w wydarzeniu.

Bp Artur G. Miziński-Życzenia Wielkanocn